Bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşarak kullanım alanları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Bu süreçte teknolojinin de gelişimiyle birlikte kullanıcı deneyimi üst seviyeye çıkaran uygulamalar özellikle hayatımıza girmeye başlamıştır. Bunlardan biri de cihazların uzaktan kontrol edilmesine imkân sağlayan yatırımlar olarak karşımıza çıkar. 

Anydesk Ne İşe Yarar?

Aslında bu tarz cihazların uzaktan kontrol edilmesine imkân sağlayan uygulamalara bir nebze olsun alışmış olsak da bu alanda kullanılan araçların bir bölümü yeterli donanıma sahip olmadığı için güvenliği tehlikeye açabilmektedir. Bu tür bir uygulama kullanılacaksa herkes tarafından bilinen ve tercih edilen araçlar kullanılmalıdır. 

Çok kullanılan işletim sistemlerinin içerisine alan bu cihaz uzaktan kontrol edilmesini yarayan bir araç olarak da bilinmektedir. Temelde 2 bilgisayarı birbirine bağlayarak birine diğerinin ekranına yansıtıp kullanıcının hedef fiyat üzerinden kontrol sağlamasına yardımcı olmaktadır. 

Buyurun elini tercih edilmesinin nedenlerinden biri de güvenliktir. Uygulamanın sonuç olduğu koruma hizmetleri sayesinde yetkisiz erişimler kolaylıkla engelleyebilmektedir. Aynı zamanda bu süreçte veri akışı şiddetlenebilir ve bu sayede kullanıcı verileri üçüncü şahıslar tarafından çözülemez. 

Bu Uygulama Nasıl İndirilir Ve Nasıl Kullanılır?

Merak edilen sorulardan biri de anydesk nasıl indirilir sorusudur bu süreçleri kolaylıkla yapabileceğiniz gibi anydesk web sayfasına giderek hemen indir seçeneğini tıklayıp bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Aynı zamanda hedef bilgisayarda kontrol sahibi olabilmeniz için bu yazılımın hem sizde hem de karşı tarafa yüklü olmasına dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.  

Bu süreçte uygulamayı ilgili 2 cihazla yüklemenizin ardından tek tıkla açabilir ve bu çalışma alanı kısmında yazan sayılar ile cihazınızı kontrol etme sürecine başlatabiliriz. İlk bölümündeki kodu uygulamanın üst kısmında bulunan oturum kurulması için hedef adres girsek nesine yazarak istek göndermeniz de gerekecektir.

Bağlantı isteğini göndermenize birlikte hedef bilgisayarı bağlantı kurma isteğini kabul ederek yeni bir sekme açılacak ve burada tam erişim ve ekran paylaşma gibi modlar bulunacaktır. 

Editör: Uşak Son Dakika