Cidinizin güneş gibi ışıldamasını sağlayan bu makyaj türü sizleri daha da çekici hale getiriyor. Bulut Cilt Makyajı nasıl yapılır? Doğal makyaj stillerinden biri olan Cloud Skin Makeup, hem mat hem de ışıltılı cilt görünümü sizlere sunuyor. Bu makyaj ile cildin doğal güzelliği ön plana çıkıyor

Bu tarz makyaj uygulamasında, cilt doğal görünümlü bir fondötenle eşitleniyor. Daha sonra pudra ile mat görünüm elde ediliyor. Bu uygulamada göz makyajı genellikle çok abartılı olmayan doğal tonlar tercih ediliyor

Bulut cilt makyajı, günlük hayatta kullanılabilecek stillerden bir tanesidir. Doğal güzellikleri ön plana çıkarmak isteyenler çok iyi bir seçenektir.

Cloud Skin Makyajı Nasıl Yapılır?

Cloud skin makyajı, doğal ve hafif uygulamalardan bir tanesidir. Sizde cildinizin ışıldamasını istiyorsanız bu adımları takip edebilirsiniz.

Cilt Hazırlama

Uygulamaya başlamadan önce makyaj bazını iyi yapmanız gerekiyor. Cildini iyi bir şekilde nemlendirecek ürünleri kullanabilirsiniz.

Fondöten

Cildinizin hem mat hem de ışıltılı görünmesi gerekir. Bu yüzden kapatıcılığı yüksek olan ince yapılı bir fondöten kullanabilirsiniz.

Pudra

Pudra ile makyajı sabitlerken son derece dikkatli olmasınız. Bölgesel uygulamaya özen göstermelisiniz. Cilt üzerinde blur etkisi yaratmak için, transparan bir pudrayı hafifçe uygulayabilirsiniz.

Kapatıcı

Kapatıcı bazı durumlarda gerekli olabiliyor. İhtiyacınız varsa gerekli noktalara bölgesel olarak yapabilirsiniz. Göz altı morlukları olan bölgeye hafif fırça ile sürebilirsiniz.

Aydınlatıcı

Bulut cilt makyajı ışıltılısı ile öne çıkar. Bu yüzden, yüzünün yüksek bölgelerine aydınlatıcı uygulamanız gerekir.

Göz Makyajı

Cloud skin makyajında, doğal tonlar en önemli konulardan bir tanesidir. Göz kapağına hafif bir göz farı uygulayın. Daha sonra kirpik diplerine biraz eyeliner çekin.

Dudaklar

Cloud skin makyajında, doğal renkli rujlar kullanılır. Makyaj için nude mat ruju kullanabilirsiniz. Böylece Cloud Skin Makeup tarzında çok daha doğal bir sonuç elde edebilirsiniz.

Editör: Uşak Son Dakika