Kola denince akla ilk gelen marka olan Coca-Cola, içecek sektörü dışında da faaliyet göstermeye hazırlanıyor. Coca-Cola imzalı akıllı telefon teknoloji dünyasında heyecan yarattı. Ortaya atılan ilk iddiaları Coca-Cola’nın bir akıllı telefon üreticisiyle ortaklık anlaşması imzaladığı yönünde. Popüler içecek şirketi Coca-Cola kendi akıllı telefonu üzerinde çalışmalara devam ediyor.

Şirketin belirli pazarlarda piyasaya süreceği belirtilen akıllı telefon tasarımı için önemli görüşmeler yapılıyor. Şirkete yakın kaynaklar Coca-Cola imzalı akıllı telefonun tasarımını basına sızdırdı. Sosyal medyada büyük ilgi gören Coca-Cola’nın ilk akıllı telefonu enteresan özellikler taşıyor. Coca-Cola hayranları şimdiden bu akıllı telefona sahip olmak için sabırsızlanmaya başladı.

Coca-Cola Akıllı Telefon Çıkarıyor

Hindistan’da ortaya atılan iddialar Coca-Cola’nın kendi akıllı telefonunu üretmek için harekete geçtiği yönünde. Dev içecek firması, bu kapsamda popüler bir akıllı telefon markası ile ortaklık kuracak. Sosyal medyada geniş yankı bulan bu iddiaların ardından Coca-Cola’nın ilk akıllı telefonunun tasarım özellikleri merak edildi. Coca-Cola ismiyle piyasaya sürülmesi beklenen akıllı telefona ait olduğu iddia edilen görseller büyük ilgi gördü. Sosyal medyada viral olan akıllı telefon görüntülerine bakıldığında Coca-Cola’nın markasıyla özdeşleşen kırmızıyı kullanacağı görülüyor.

Realme ile Ortak Olabilir

Coca-Cola’ya yakın kaynaklardan Mukul Sharma tarafından paylaşılan detaylar şirketini ilk akıllı telefon tasarımıyla ilgili detaylar sunuyor. Coca-Cola’nın Hindistan’da hangi teknoloji firmasıyla ortak olduğu bilgisi henüz netleşmedi. Ancak telefonun tasarımı Realme markasının orta segment modellerine çok benziyor. Çin merkezli teknoloji şirketinin Coca-Cola’nın akıllı telefon projesindeki destekçisi olması muhtemel görülüyor.

İkili Kamerasıyla Dikkat Çekti

Sosyal medyaya sızdırılan görseller Coca-Cola hayranlarını heyecanlandırmaya yetti. Dünyanın en çok tüketilen içecek markası, akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Sosyal medyadaki görsellere bakıldığında telefonun kara panelinin sağ kısmında büyük bir logo bulunuyor. Ayrıca Coca-Cola’nın ilk telefonu ikili kamera kurulumu ile dikkat çekiyor. Coca-Cola markalı ilk akıllı telefon olması beklenen bu cihaz, şirketin temasına birebir uyum sağlıyor.

Orta Segmentte Piyasaya sürülecek

Coca-Cola’nın marka rengi olan kırmızı, cihazın hem kasasında hem de işletim sisteminde öne çıkıyor. İşletim sisteminin ara yüzü kırmızı odaklı bir temaya sahipken resmi ortaklık haberinin yılın bu çeyreğinde netlik kazanması bekleniyor. Coca-Cola’nın akıllı telefonunda ne tür donanım özellikleri olacağı belirsizliğini koruyor. Ancak bu telefon Realme 10 4G, FHD+ 6.4 inç ekrana ve 5000 mAh özelliklerine benzer bir donanımda olabilir. Helio G99 yonga seti ve 8GB RAM ile gelen cihazın performansı biraz geliştirilerek Coca-Cola markasıyla piyasaya sürülebilir.

Editör: Uşak Son Dakika