Uygulama üzerinde tanımadığınız kişilerden gelen mesajlardan rahatsızlık duyuyorsanız bunun bir çözümü bulunuyor. Peki Instagram mesaj istekleri nasıl kapatılır?

Instagram popüler sosyal medya platformlardan bir tanesidir. Uygulama içerisinde dilerseniz mesaj istekleri kapatma özelliğini devreye sokabilirsiniz.  Instagram, Meta Platforms'a ait bir sosyal ağ hizmetidir. Uygulamada birçok paylaşım gerçekleştirebilirsiniz. Instagram'ın milyarlarca kullanıcısı bulunuyor. Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesidir.

Instagram'ın Hangi Özellikleri Sunuyor?

Instagram kullanıcılara şu özellikleri sunuyor;

Filtreler

Uygulama üzerinde kullanıcılar fotoğraflarını ve videolarını filtreler üzerinden düzenleyebiliyor. Bu filtrelerle beraber fotoğrafın veya videonun kalitesini değiştirebilirsiniz.

Hashtag

Kullanıcılar fotoğraflarını ve videolarını hashtag'ler üzerinden paylaşabilir. Hashtag'ler, # sembolüyle yapılır.

Coğrafi Etiketleme

Paylaşımlarınıza coğrafi etiket kullanabilirsiniz. Böylece fotoğraflarınız ve videolarınız belirli bir konumla ilişkilendirilir.

Hikayeler

24 saat sonra kaybolan geçici gönderiler oluşturabilirsiniz. Böylece çok daha rahat paylaşımlar yapabilirsiniz.

Instagram'da İstenmeyen Mesajlar Nasıl Gizlenir?

Instagram'da görmek istemediğiniz mesajları kolayca gizleyebilirsiniz. Topluluk kurallarına uymayan rahatsız edici olabilecek içerikleri gizleyebilirsiniz. Gizlemek istediğiniz sözcükler için özel bir liste oluşturabilirsiniz.

Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır?

İnstagram mesaj istekleri nasıl kapatılır? Şu adımları takip ederek görmek istemediğiniz yorumları ve mesaj isteklerini gizleyebilirsiniz.

Yorumları Gizleme

Yaygın rahatsız edici sözcükler filtrelenir ve gizlenir. Bu ayarı dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Yorum Filtreleme

Rahatsız edici sözcükleri filtreleyip gizleyebilirsiniz. Takip ettiğiniz ve sizi takip eden kişilerin yorumları gizlenmeyecektir. Bu ayar kapalıdır. Fakat ayarı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Mesaj İsteklerini Gizleme

Rahatsız edici sözcükler ve ifade simgeleri gizleyebilirsiniz. Bu ayarı uygulama üzerinden açabilirsiniz. Instagram, siz şikayet süre boyunca mesajlarınızı göremeyecektir. İnstagram gizli mesaj istekleri ayarlarını Android ve iPhone üzerinden de yapabilirsiniz.

Instagram Kısıtlama Engeli Ne Zaman Kalkar?

Instagram kısıtlama ne kadar sürer? Sahte hesaplara engel olmak için ya da kullanım kalitesini artırmak için bu yöntemden yararlanabilirsiniz. Kısıtlama süresi uygulama üzerinde 24 - 48 saat arasında değişiklik gösteriyor.

Editör: Uşak Son Dakika