Kullandığınız telefonların hafızasının dolması, virüsler ya da sistem arızaları kasmalara neden olabilir. Bu sorun iPhone cihazlar içinde geçerlidir.

İphone sıfırlama işlemi birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Özellikle iPhone cihazlarını satmak isteyen kişiler bu özellikten yararlanıyor. iPhone fabrika ayarlarına döndürme işlemi nasıl yapılır? bu konuda detayları sizlere sunuyoruz. Cihazlarınızı fabrika ayarlarına döndürmeden önce yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. Cihaz üzerinde yer alan”Şimdi Yedekle” bölümünden bu işlemi tamamlayabilirsiniz. 
Telefon üzerinden cihaz yedekleme işlemi kolayca tamamlayabilirsiniz. Cihaz yedekleme işlemini yapmadıysanız verilerinizi iCloud’a manuel olarak yedekleyebilirsiniz. Yedekleme işlemini tamamladıktan sonra güvenle fabrika ayarlarına telefonu döndürebilirsiniz. Fabrika ayarları bölümü özellikle telefon içerisinde biriken fazla yük bindirmelerinin önüne geçecektir.

Telefonumu Bul Özelliğine Dikkat Edin
Telefonu satmak ya da performansını arttırmak için sıfırlama işlemini yapmak istiyor olabilirsiniz. Fabrika ayarlarına geçmeden önce iCloud hesabınızdan çıkış yapmayı unutmamalısınız. Bununla beraber ”Telefonumu Bul” hizmetinin açık olması da soruna neden olabiliyor. iCloud’dan çıkış yapmadan sattığınız zaman yeni telefon sahibi iPhone’u sıfırlayacaktır. Ancak sıfırlamak için Apple kimliği ve şifreye ihtiyaç duyulur. Bu durum da sıfırlamanın önüne geçecektir.

iPhone cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için gerekli önlemleri aldıktan sonra işleme geçebilirsiniz. Sıfırlama işlemini yapmak için telefonunuz üzerinden, Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümünü tıklayın. Bu bölümü giriş yaptıktan sonra ekrandan “ Tüm Ayarları Sıfırla ” ve ” Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil ” bölümlerini göreceksiniz. Sıfırlama işleminde sadece telefonun ayarlarını silmek istiyorsanız birinci bölümü tıklamanız gerekir. Eğer telefonunuzda tüm dosyaları silmek istiyorsanız ikincisi bölümü tıklayabilirsiniz.
Gerekli bölümleri tıkladıktan sonra ekran üzerinde silme işlemine başlamak için parolanızı girmeniz istenecektir. Parola girişinden sonra cihazdan sizden her dosyayı silmek istediğinizi onaylamanızı bekler. Onaylamak için “Sil” e seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Telefon sıfırlama işlemi iPhone’unuzda ki veri durumuna göre farklı sürelerde tamamlanır. Silme işlemi tamamlandıktan sonra cihazınız ilk günkü durumuna gelecektir.
 

Editör: Uşak Son Dakika