Açıldığı zaman milyonlarca kişi tarafından indirilen uygulama platforma üye olan kişilerin yavaş yavaş terk ettiği bir yer haline geldi. Peki, Threats kapanacak mı?

Meta, tüm dünyada yeni sosyal medya platformu Threads’i sundu. Android ve iOS kullanıcıları için yayınlanan platform bir günde milyonlarca indirme sayısına erişti. İndirme konusunda rekor kıran ve ardından 100 milyon kullanıcıya ulaşan uygulama zamanla popülerliğini kaybetti.

Meta, Instagram ekibi tarafından geliştirilen yeni bir uygulamayı duyurdu. Bu platform, kullanıcıların metin içeriklerini paylaşmalarını sağlıyordu. Uygulama üzerinde herkes açık sohbetlere katılabiliyordu. Threads, Twitter'a benzer bir şekilde çalışıyordu.

Threads Nasıl Kullanılır?

Threads, kullanıcıların her mesaj için 500 karaktere kadar metin yazmalarına izin veriyor. Bununla beraber bağlantılar, fotoğraflar ve videolar için de destek veriyor. Bu platform, bağımsız bir uygulama olmasına rağmen, Instagram kullanıcı bilgilerini istiyordu. Instagram hesap doğrulamaları da Threads profiline aktarılabiliyor.

Threads Giriş Nasıl Yapılır?

Threads giriş yapmak için Instagram’ı kullanmanız gerekir. Uygulamayı kullanıyorsanız, çok hızlı bir şekilde Threads’e giriş yapabiliyorsunuz. Platformu açtığını zaman Instagram kullanıcı adınız karşınıza gelecektir. Daha sonra oluşturduğunuz hesabı herkese açık veya gizli yapabiliyorsunuz.

Platform üzerinde zaten takip ettiğiniz hesapları birkaç dokunuşla takibe alabilirsiniz. Böylece hesap aramak zorunda kalmayacaksınız. Ana sayfa, takip ettiğiniz kişilerin tüm gönderlerini sizlere sunuyor. Bununla beraber ana sayfa üzerinde önerilen hesapları görebiliyorsunuz. Thread üzerinden bildirimlerinizi görebilir ve profil görüntüleyebilirsiniz.

Bir gönderi oluşturduğunuzda kimlerin görebileceğini seçebiliyorsunuz. Paylaşımınızı herkese açık yapabilir ya da yalnızca takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Platform üzerinde bir profili takipten çıkma, şikayet etme ya da kısıtlama şansına sahipsiniz.

Üyelerden Geri Dönüş Alınamıyor

Paylaşılan yeni verilere göre platform üye kaybetmeye devam ediyor. Threads’in günlük aktif kullanıcı sayısında büyük bir düşüş yaşanıyor. İlk çıktığında popülerlik kazanan platform her geçen gün daha da az popüler hale geliyor. Platformu indirenlerin büyük bir bölümü geri gelmedi. Twitter’ın sunduğu birçok özelliğin Threads uygulaması üzerinde olmaması uygulamanın popülerliğini azalttı.

Editör: Uşak Son Dakika