Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de milyonlarca WhatsApp kullanıcısı bulunuyor. Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp her geçen gün yeni kullanıcılara ulaşıyor. Geliştiriciler tarafından uygulamanın daha kullanılması için yapılan güncelleştirmeler ile değişim kaçınılmaz oluyor. Ülkemizde hemen hemen bütün akıllı telefon kullanıcılarının tercih ettiği WhatsApp güncelleme duyurusunda bulundu.

WhatsApp geliştiricileri son duyurusunda Android tabanlı cihazlar için yeni güncellemeler yapacağını belirtti. Edinilen ilk bilgilere göre 3 yeni güncelleme şeklinde yapılacak bu değişiklikler durum menüsünü kapsayacak. Ayrıca metin konusunda da uygulamanın daha işlevsel hale getirilerek kullanım kolaylığı sağlaması planlanıyor. WhatsApp mobil uygulamasında üç yeni güncelleme yapılacağı duyurusu sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Android Cihazlara WhatsApp Güncellemesi

Klavye üzerinden değişebilecek özellikler üzerinde çalışan WhatsApp geliştiricileri bu güncellemenin sadece Android cihazlara yönelik olduğunu açıkladı. WhatsApp mobil uygulamasının güncelleme haberlerini veren WABetaInfo’da yer alan duyuruya göre geliştiriciler Android sürümüne 3 yeni özellik getirecek. Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta durum menüsüne yapılacak güncellemeler ile bazı değişiklikler yaşanacak.

Yazı Tiplerini Değiştirmek Kolaylaşacak

Android işletim sistemine sahip cihazlarda WhatsApp uygulamasını kullananları ilgilendiren güncelleme detayları belli oldu. Metin araçlarıyla ilgili olacak bu değişikliğe dair eklenen yazı tipleri klavye üzerinden daha kolay biçimde değiştirilebilecek. WhatsApp kullanıcıları, durum paylaşımı yaparken istedikleri yazı tipleri arasında daha kolay bir şekilde geçiş imkanı elde edebilecek. Uygulama geliştiricileri ilerleyen dönemde bu bölümde kullanılabilecek yazı tipi sayısının arttırılacağını belirtiyor.

Metin Hizalama Seçenekleri Artacak

WhatsApp Android durum paylaşımları odaklı yapılacak bu güncellemeler sosyal medyada büyük ilgi gördü. WhatsApp kullanıcıları yakın zamanda cihazlara yüklenmesi beklenen yeni özellikler hakkında önceden bilgi sahibi olabiliyor. Geliştiricilerin paylaştığı ikinci özelliğe göre durum güncellemeleri için yazılan metinler sayfada sağa, sola veya ortada konumlandırılabilecek. Bu özellik sayesinde WhatsApp kullanıcılarının talep ettiği yazı odaklı durum güncellemelerinin sayısı artabilir. Yenilik sayesinde metin formatında paylaşılan durumlar, yazı hizalama seçenekleri artacağı için daha düzenli bir görünüm kazanacak.

Arka Plan Rengi Değiştirilebilecek

WhatsApp durum paylaşımları yapan kullanıcılar, kendi tercihlerine göre arka plan rengini belirleyebilecek. Bu son güncelleme özelliği sayesinde WhatsApp’ta durum paylaşımı yapmak daha eğlenceli ve kolay hale gelecek. WhatsApp kullanıcıları, metnin arka planını veya arka fonu üzerinde daha fazla kontrole sahip olacak. WhatsApp durum güncellemeleri için yeni metin düzenleme araçlarının henüz test aşamasında bulunduğu belirtiliyor. Geliştiriciler bu yeniliklerin kararlı sürüme ne zaman geleceği konusunda net bir tarih vermedi.

Editör: Uşak Son Dakika